Úvod do magie

Co to je magie?
Magie je věda i umění, protože musíte znát čarodějnické postupy, ale potřebujete také svou intuici a fantazii. Při praktikování magie se obojí prolíná a usměrňováním energie dojdete k požadovanému výsledku.


Černá a bílá magie
Cílem černé magie je škodit či manipulovat druhými, naopak cílem bílé magie je dosažení pozitivního výsledku. Existují ale tzv. šedé zóny, např. milostná magie, kde se sice snažíte o pozitivní výsledek, ale manipulujete vůlí druhé osoby.


Pravidlo čarodějnické pyramidy
Základem čarodějné pyramidy jsou 4 rysy, vrcholem je cíl. Prvním rysem je odvaha, odvaha hledat cíl a přijmout důsledky, druhým rysem je vůle, mít odhodlání a věřit v úspěch své činnosti, třetím rysem je poznání, kdy je potřeba jasně definovat svoje cíle a posledním rysem je ticho, kdy po vykonání rituálu o něm s nikým nemluvíte a nemyslíte na něj a necháváte kouzlo pracovat. Cíle dosáhnete pouze tehdy, když zapojíte všechny čtyři základní rysy pyramidy.


Etika čarodějek a pravidla magie
Čiň, co chceš, pokud tím nikomu neškodíš. Před každým kouzlem pečlivě zvažte Vaši motivaci a důsledky svých kouzel.
1. Na nikoho nekouzlete bez jeho svolení.
2. Nikdy nekouzlete tak, abyste tím někomu nebo sobě uškodili.
3. Nekouzlete ve spěchu.
4. Nekouzlete v hněvu.

Magický soulad
Zahrnuje soulad barev, kamenů, svící, bylin, vůní, planet a Měsíce. Abyste si sestavili kouzlo co nejlépe, je dobré sladit jednotlivé prvky. Nemusíte vždy využít všechny prvky najednou, ale slaďte alespoň tu část z nich, kterou použijete.

Kdy se vyhnout magii?
Existují časy a dny, kdy je lepší se magii vyhnout. Je to například období měsíce bez aspektů, což znamená, že to je čas, kdy je měsíc mezi dvěma znameními zvěrokruhu, tato období mohou trvat pouze jednu minutu, ale také třeba jeden den, většinou však dvě až tři hodiny. Dalším nevhodným obdobím je ustupující Merkur, je to doba, kdy je zvýšené napětí mezi lidmi, narušená komunikace, zvýšené dopravní zácpy. Toto období trvá přibližně tři týdny a je přibližně třikrát až čtyřikrát za rok. Další ustupující planety už nemají na magii zásadní vliv, jejich retrográdní období může trvat i několik měsíců.

Další články k tématu Magie - tipy a návody
Katalog  

 

  

 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb 
využívá cookies. Nastavení používání a
dostupnosti cookies můžete upravit v
nastavení Vašeho prohlížeče.