Vytvoření posvátného prostoru

Posvátný prostor nebo oltář je vaše soukromé, klidné místo, kde můžete meditovat, vizualizovat nebo dělat rituály. Nemusí to být nic velkolepého, obrovského se všemi možnými pomůckami, které možná ani nemusíte umět správně použít. Podstatou oltáře není to, jak je honosný, ale to, že je to jen  a jen vaše soukromé místo. Místo, které vám denně připomíná vaši spirituální cestu. Místo, které je tady proto, aby vám pomáhalo zklidnit se, napojit se na svou intuici, na své Já. 

Jestliže takové místo nemáte a chcete si jej vytvořit, pak bohatě stačí menší stolek nebo polička. Prostor, kde si můžete zapálit svíčku, tyčinku, byliny.... Není podstatné mít vše hned a už jej nikdy nezměnit, naopak. Váš oltář se bude vyvíjet s Vámi. Můžete začít jedním svícnem a malým kamínkem a jak půjdete dál na své cestě poznání, tak jej budete měnit, stejně jako se měníte a vyvíjíte vy sami. 

Co je ale velmi podstatné už od prvopočátku, je udržovat toto místo čisté a harmonické. Nemusíte jej denně oprašovat, ale je dobré na tomto místě nechat proudit energii, zapálením svíčky, vonné tyčinky, rozprášením vonné esence nebo třeba čerstvými květinami.  Jen tak vám tam bude magie fungovat, a jen tak bude toto místo plnit svůj účel.

Časem se bude měnit, jak si budete rozšiřovat svou sbírku kouzel, meditací, karet, pomůcek, figurek, božstev nebo kamenů. Nechte vždy vše dosednout, abyste viděli, co vám pomáhá, co vám opravdu k něčemu je. Není nezbytné mít poháry, kotlíky, pentakly a dýky, pokud s nimi nebudete opravdu pracovat. 

Jestliže chcete přivést magii do svého každodenního života a začít pracovat na sobě, vydat se na svou spirituální cestu, můžete začít právě tím, že si vytvoříte svou malou svatyni, která bude jen a jen vaše. Místo, na které se budete těšit, protože tam najdete klid a sebe samé. 

 

Další články k tématu Magie - tipy a návody
Katalog  

 

  

 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb 
využívá cookies. Nastavení používání a
dostupnosti cookies můžete upravit v
nastavení Vašeho prohlížeče.