Výklad na Beltaine

Beltaine je keltský svátek, který slavíme v noci z 30. dubna na 1. května. Slovo Beltaine znamená Hraniční oheň a oslavuje příchod světla, tepla, jara, znovuzrození a také keltského boha Belena. Beltaine je oslavou života a plodnosti, ale aby se mohlo něco nového zrodit, musíme nejprve to staré spálit. Proto se o beltainové noci zapalují očistné (Belenovy) ohně. 

Všechno, co se třpytí. Vždy je důležité se dívat pod povrch. Všichni nosíme masky, ať už si to přiznáme nebo ne, ať už si to uvědomujeme nebo ne. To, co je na povrchu, co je vidět, vždy poutá pozornost od toho, co chceme aby bylo skryto. Mnoho lidí předstírá, že jsou jiní, že jsou lepší, ukazují to, co si myslí, že je dělá přitažlivějšími. Je lidské se zdobit a dělat se přitažlivějšími, zapadnout tak do určité skupiny nebo vrstvy. Je důležité si to uvědomovat a nedat na první dojem. Vždy se zaměřit a kouknout pod povrch, na to co je očím skryto, protože je skutečně tak důležité to, co je vidět? Představte si, že to pozlátko zmizí, budete i pak o takového člověka stát? 

Další články k tématu Orákulum

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.