Výklad na Mabon

Podzimní rovnodennost, keltským jménem Mabon nastává 22.9.2020 v 15:31. Rovnodennost se ale obvykle slaví mezi 21. a 23. zářím. Astronomicky přichází rovnost mezi délkou dne a noci a je to také 1. podzimní den. Končí čas sklizně takže za ni děkujeme a oslavujeme požehnání a dary. Světlá polovina roku právě končí a otevírá se ta temnější, kdy máme čas na rozjímání a rituály. Je to čas vhledu do vlastního nitra, bilancování, práce na sobě, meditací, vyrábění amuletů a talismanů, míchání bylinek a vykuřování. 

Prozřetelnost. Smiřte se s tím, co změnit nemůžete, mějte odvahu změnit to, co změnit můžete a moudrost to rozpoznat. Každý z nás má v životě věci, nad kterými nemá žádnou moc a nelze s nimi nic udělat. Může to být kolektivním vývojem, něco je dáno přírodou, něco vašimi minulými činy a něco je předem určeno. Není důležité úplně vše pochopit, ale přijmout to, přijmout to jako lekci, jako zkušenost, otevřít se tomu, co vás to má naučit. V tom spočívá pravá moudrost smíření. Stejně tak nemůžeme měnit lidi ve svém okolí, můžete měnit pouze sebe a svůj pohled na ně. Nesnažte se nikoho předělávat k obrazu svému, uvědomte si, že to byl vyšší záměr, že vám do života přišel takový člověk a je to správně právě tak, jak to je. Nesnažte se jiného člověka změnit, ale posuňte se dál. Netlačte někoho někam, kam nechce, vy nevíte, jakou má před sebou cestu, nezasahujte tam, kam nemáte. Někdy je těžké některé věci pochopit a přijmout, ale ne vždy můžeme v danou chvíli všemu rozumět. 

Další články k tématu Orákulum

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.