Hékaté - stojan s křišťálovou koulí

Stojan s křišťálovou koulí z imitace kamene. 

Stojan připomíná kmen stromu, které je porostlý břečťanem a na něm jsou vyobrazeny tři aspekty Bohyně Hékaté - dívka, matka a stařena. Jsou navzájem spojeny břečťanem a tvoří tak jednotu. 

Hékaté je řeckou bohyní měsíce, porodů, patronkou cest a křižovatek, vládkyní proměn a tajemných sil, čarodějnic, noci a podsvětí. Těm, kteří ji uctívají, přináší štěstí a bohatství. Původně byla uctívána v maloasijské Kárii, později v Řecku. Podle bájí byla dcerou Titánů Persea a Asterie a svou božskou moc získala, když v bojích stála po boku Dia. Díky tomu získala vládu nad životem, smrtí a osudem. Hékaté bývá také označována za učitelku a patronku všech čarodějek, mezi její atributy patří pochodeň, dýka a klíč a emblémovým zvířetem je had. Bývá často zobrazována v doprovodu černých psů, se kterými se dle pověstí prohání po noční obloze v temné polovině roku. Je Trojnou bohyní, proto bývá znázorňována se třemi těly nebo alespoň třemi hlavami, ráno je panna, v poledne žena a večer stařena. Někdy na sebe bere podobu vrány, havrana či krkavce, ale může to být i sova. Hékaté je moudrá a nevyzpytatelná žena s černými vlasy, která často mění podobu. Jejími zasvěcenými stromy jsou tis, vrba a cypřiš, mezi její vůně patří myrha a pačuli. Pokud chcete bohyni o něco požádat nebo jí přinést obětiny, zanechte za úplňkové noci med, fíky, jablka, ořechy a koláče v ošatce s červenou mašlí na rozcestí tří přírodních cest a bez otáčení odejděte. 

Křišťálová koule, stejně jako kyvadlo, runy nebo tarot,  je pomůckou nejen ke čtení budoucnost, ale i k pochopení minulosti nebo nahlédnutí do vlastního nitra. Díky jejímu tvaru a hladkému povrchu v ní můžeme vidět duchy nebo anděly, rozpouští se v ní prostor i čas a energie se může různě projevovat. Je skvělým energetickým přijímačem, ale i vysílačem a my v ní můžeme číst různé informace a přijímat zprávy. Pomáhá nám rozvíjet náš šestý smysl a intuici a zvyšuje naše vnímání. Napomáhá nám se koncentrovat a učí nás pracovat  s energií. Stejně jako cokoli jiného, i intuici je potřeba trénovat a procvičovat. Pokud s koulí nepracujete, doporučuji přikrýt, např. ubrouskem. Křišťálové koule jsou vyrobeny z křišťálového skla, nejedná se o minerál  křišťál. 

Vyrobeno z tvrzené pryskyřice, vzhledem připomíná kámen. Ručně malovaný. Velmi precizní provedení. 

Aktuálně dostupné: skladem (1 ks)       Chci pohlídat tento produkt

Komplet obsahuje:

Cena: 1 650 Kč ks

 

Podrobnosti

Stojan z tvrzené pryskyřice. Koule z křišťálového skla o průměru 11 cm.

Rozměry: cca 12 x 12 x 16 cm 

Váha: cca 2,7 kg

Hékaté - stojan s křišťálovou koulí
Hékaté - stojan s křišťálovou koulí Hékaté - stojan s křišťálovou koulí

Související produktyPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.