Paua mušle a Shivovo oko - přívěsek

Přívěsek s mušlí Paua a Shivovým okem, zasazen v bižuterním kovu. 

Paua mušle je druhem mušle abalone (Haliotis Iris), žije v hloubce kolem 10 m v moři kolem Nového Zélandu. Původní obyvatelé Nového Zélandu ji nazývali Darem mořského boha (Paua Te Koha a Tangaroa), odtud název Paua. Paua je nejkrásnější a nejbarevnější mušlí z druhu abalone, a proto je hojně využívána ve šperkařství. Pro Maory byla vždy velmi důležitá, tradičně ji využívali při tvorbě uměleckých řezeb a je nezbytná pro jejich oslavy a obřady. Paua perleť vytváří krásně barevné odlesky, symbolizuje ženskost, podporuje smysl pro krásu a dokonalost. Při pravidelném nošení chrání svého majitele před nehodami a říká se, že nás dokonce může varovat změnou svého vzhledu. Léčebný účinek mušle Paua je velmi jemný, podporuje nervový systém a má blahodárný vliv na pokožku. Paua mušli čistíme v mořské nebo alespoň osolené vodě, nabíjíme za úplňkové noci. 

Shivovo oko je kousek lastury, přesněji ochranné víčko vodního plže. Své jméno dostalo podle boha Šivy, jednoho z nejvyšších hinduistických bohů. Symbolizuje 3. oko uprostřed Šivova čela a otevírá čakru 3. oka. Má vodní energii, která přináší hluboké porozumění a posiluje intuici.  Shivovo oko symbolizuje moudrost, kreativitu a neustálý koloběh života, stejně jako Šiva, který ničí, aby vše mohlo být transformováno a znovu ožilo.  Představuje neustálou změnu, ale i duchovní moudrost. Spirála uprostřed mušle je znamením síly a energie. V Indii je Shivovo oko považováno za ochranný amulet  a prý nosí štěstí, říká se mu také peníze mořských panen. Pomáhá porozumět sobě samému a nalézt tak pravou životní cestu. Napomáhá spojení s Vyšším Já, ale zároveň nás spojuje s Matkou Zemí. Pomáhá také rozumět snům a chrání před nočními můrami. Působí příznivě na ledviny, játra, slinivku, slezinu a lymfatický systém.

 

Aktuálně dostupné: skladem (3 ks)       Chci pohlídat tento produkt

Komplet obsahuje:

Cena: 250 Kč ks

 

Podrobnosti

Bižuterní rhodiovaný kov s mušlí Paua a Shivovým okem. Přední strana Paua mušle a Shivovo oko, zadní strana perleť.

Rozměry: cca 2,5 x 2,5 x 0,5 cm

Váha: cca 5 g

Paua mušle a Shivovo oko - přívěsek
Paua mušle a Shivovo oko - přívěsek Paua mušle a Shivovo oko - přívěsek Paua mušle a Shivovo oko - přívěsek Paua mušle a Shivovo oko - přívěsek

Související produkty