Grimoár

Grimoár je magická kniha, kterou vlastní každá správná čarodějka. Obsahuje postupy rituálů, složení čarodějných směsí, návody, popisy astrologických vlivů vysvětlení různých symbolů atd.  

I v tomto elektronickém Grimoáru přesně tohle najdete. Nové články, věštby, postřehy a zamyšlení vycházejí spíše v nepravidelných než pravidelných :) intervalech. 

 

Týdenní věštby

Týdenní věštby

Vždy v neděli vychází pravidelná týdenní předpověď - Karta týdne. Nejedná se o typickou věštbu, ale o nástin, v jakém duchu bude probíhat následující týden, nad čím se budeme zamýšlet nebo jaká nálada bude panovat. K těmto týdenním výkladům používám Orákulum 7 energií. Věřím, že se Vám věštby budou líbit a budete se ně vždy těšit :)

Orákulum

Orákulum

V této části Grimoáru najdete větší věštby - Novoroční, úplňkové nebo věštby Kola roku. Nejedná se o typickou věštbu, ale o nástin, v jakém duchu bude probíhat následující období, nad čím se budeme zamýšlet nebo jaká nálada bude panovat. K těmto větším výkladům používám Orákulum BohyníKočičí Tarot nebo Karty Magického měsíce. Věřím, že se Vám věštby budou líbit a budete se ně vždy těšit :)

Fáze měsíce - úplňky a novy

Fáze měsíce - úplňky a novy

Tato část Grimoáru je celá věnována vesmírnému tělesu úzce spjatému s magií, tajemnem a intuicí. Měsíc je pro kouzlení nejdůležitějším tělesem, pokud sledujete jeho pohyb a fáze, můžete při magii a rituálech velmi dobře využít jeho obrovského vlivu, který má nejen na nás, ale i na zvířata, rostliny a planetu Zemi vůbec. 

Kolo roku

Kolo roku

Moderní čarodějky uctívají během roku 8 velkých svátků, které vycházejí z wiccanské tradice a říkáme jim Kolo roku. Oslavy těchto svátků se jmenují sabaty. Jednotlivé svátky mají keltská jména a jsou to: Imbolc (Hromnice), Ostara (Jarní rovnodennost), Beltaine (Pálení čarodějnic), Litha (Letní slunovrat), Lughnasad (Dožínky), Mabon (Podzimní rovnodennost), Samhain (Dušičky) a Yule (Zimní slunovrat). 

 

Magie - tipy a návody

Magie - tipy a návody

V této části najdete tipy a návody k práci s magickými a rituálními předměty, návody k různým rituálům - jakou svíci zvolit, v jaké barvě, kdy je vhodný čas na rituál a kdy je naopak lepší se magii vyhnout atd. Kdybyste v článcích nenašli informace, které hledáte, určitě mi napište na tajemna.hekate@gmail.com, je možné, že téma, které hledáte je teprve v přípravě :)

Drahé kameny a minerály

Drahé kameny a minerály

V této části naleznete články o drahých kamenech a minerálech, informace jak kameny čistit, dobíjet, jak s nimi pracovat, účinky jednotlivých kamenů a další zajímavé informace. 

Mytologie

Mytologie

Mytologie je věda, která se zabývá studiem mýtů. Mýtus je symbolické vyprávění, většinou o hrdinských činech, o lásce nebo stvoření světa. Vystupují v něm bohové, bohyně a další bájné bytosti. I my se v této části budeme věnovat různým bytostem, symbolům bohům a bohyním. 

 

Katalog  

 

  

 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb 
využívá cookies. Nastavení používání a
dostupnosti cookies můžete upravit v
nastavení Vašeho prohlížeče.