Karneol - kámen životní energie

Vzhled a barva

Karneol má nejčastěji oranžovou barvu, která může přecházet do červené, hnědé nebo růžové. Kamínky jsou hladké a průsvitné. 

Jména a náleziště

Karneol (carnelian) je celkem běžný kámen, který se nachází v hlavně v Indii, Brazílii, na Islandu, ale i u nás.

Historie a zajímavosti

Ve starém Egyptě se karneol používal jako ochranný kámen živých i mrtvých. Dával se mumiím na šíji aby zajistil jejich znovuzrození. V době starého Říma jej zase vojáci nosili do boje jako symbol odvahy. 

Metafyzické vlastnosti

Karneol je stabilizující kámen s vysokou energií, který má schopnost čistit jiné kameny. Karneol je kámen, který dokáže dobít organismus energií, posiluje, dodává elán když rozjíždíte nové projekty. Usnadňuje rozhodování a přináší hojnost do Vašeho domova. Je to kámen, který vás udrží v realitě. Brání vzniku negativních emocí a je mocným ochráncem před závistí, vztekem i zlobou. Svého majitele naplňuje odvahou a důvěrou v sebe sama, odstraňuje pochybnosti a připomíná nám naši výjimečnost. Je skvělým pomocníkem při magických rituálech a magii lásky, protože zvyšuje vášeň. 

Působení na systém čaker

Karneol je kámen čakry solar plexu, ale působí velmi příznivě na kořenovou i sakrální čakru. 

Léčivé účinky

Karneol je kámen životní síly a vitality, povzbuzuje metabolismus, zvyšuje plodnost a blahodárně působí na ženské pohlavní orgány. Působí blahodárně na oběhový systém, ledviny a fyzickou energii. Dokáže zmírňovat PMS a příznaky menopauzy. Zmírňuje deprese a závislosti. Má mimořádnou schopnost odstraňovat bloky a neutralizovat bolest. 

Jak utišit fyzickou bolest s karneolem?

Karneol má mimořádnou schopnost odstraňovat různé bloky, ale i bolest. Fyzická bolest je způsobena přehnanou stimulací nervových zakončení. Z hlediska energie vzniká tehdy, když se objeví nadbytek energie, blok nebo nerovnováha. Proto je potřeba odstranit energetické bloky a navrátit se tak do harmonie a rovnováhy. Pokud trpíte bolestí, která nechce polevit, může vám pomoci karneol. Umístěte kámen na bolestivé místo nebo jej přidržte nad místem bolesti asi 15 minut a nechce kámen pracovat. Po každém použití kámen pečlivě očistěte.

Zodiak a elementy

Karneolu se přiřazuje znamení Lva a element Ohně.

Čištění a nabíjení

Karneol čistíme vodou a nabíjíme slunečním světlem. 

Je pro mě vhodný?

Karneol je vhodný pro všechny, kdo chtějí probudit životní sílu a posílit sebedůvěru. Je vhodný především pro ženy, které mají problémy s reprodukčními orgány. Karneol působí nejvíce pokud je přiložený na těle. 

 

Galerie k tématu Drahé kameny a minerály

               

Další články k tématu Drahé kameny a minerály


Doporučujeme z našeho obchodu:


Karneol - náramek

Karneol - náramek

Náramek z hladkých kuliček karneolu. Hladké kuličky jsou příjemné na kůži, univerzální velikost. Karneol je stabilizující kámen s vysokou energií, který má schopnost čistit jiné kameny. Karneol je kámen, který dokáže dobít organismus energií, posiluje, dodává elán když rozjíždíte nové projekty. Usnadňuje rozhodování a přináší hojnost do Vašeho domova. Svého majitele naplňuje odvahou a důvěrou v sebe sama, odstraňuje pochybnosti a připomíná nám naši výjimečnost. Je skvělým pomocníkem při magických rituálech a magii lásky, protože zvyšuje vášeň. Karneol působí blahodárně na oběhový systém, ledviny a fyzickou energii. Dokáže zmírňovat PMS a příznaky menopauzy. Karneol čistíme vodou a nabíjíme slunečním světlem. 

350 Kč skladem DETAILY

Katalog  

 

  

 

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb 
využívá cookies. Nastavení používání a
dostupnosti cookies můžete upravit v
nastavení Vašeho prohlížeče.