Magický soulad - Barvy

Magický soulad zahrnuje soulad barev, kamenů, svící, bylin, vůní, planet a Měsíce. Abyste si sestavili kouzlo co nejlépe, je dobré sladit jednotlivé prvky. Nemusíte vždy využít všechny prvky najednou, ale slaďte alespoň tu část z nich, kterou použijete.

Barvy jsou součástí života a velmi snadno je můžete zapojit do svých kouzel a posílit tak jejich účinek. Barva totiž patří mezi nejmocnější magické energie, které jsou snadno dosažitelné. Pro využití energie barvy potřebujete pouze nějaký předmět v dané barvě, může to být Váš oděv, ubrus na oltáři, inkoust, kámen, svíce, nit... Každá barva je spojena s určitou energií, planetou a dnem v týdnu. Tomu se říká korespondence.

Modrá
Je barva komunikace a léčení, je spojená s planetou Merkur. Povzbuzuje kreativitu, uklidňuje a léčí emoce. Je také spojována s pravdou a důvěrou a proto ji velmi často najdeme v logu různých firem, zvláště bank.
Modré kameny: tyrkys, akvamarín, lazurit, angelit, larimar, safír, modrý achát a modrý apatit, kyanit, sodalit, celestin, Aqua aura, azurit, modrý kalcit

Oranžová
Je barva slunce a je spojena s ctižádostí a světem obchodu, podnikáním a kariérou. Podporuje sebedůvěru, sílu, spravedlnost. Zvyšuje sebeúctu a důvěru, přináší radost, podporuje mír a harmonii.
Oranžové kameny: Oranžový kalcit, karneol, jantar, mookait

Fialová
Je barvou spirituality a duchovna a také korunní čakry. Je spojená s mocí, bývala to barva králů. Podporuje ambice, sebevědomí, je barvou moudrosti a skrytých znalostí. Vztahuje se k vnitřnímu já a zlepšuje duševní schopnosti.
Fialové kameny: ametyst, fluorit, sugilit, lepidolit, čaroit

Hnědá
Je barva Země a přírody, je neutrální a používá se, když chcete někomu zabránit aby Vám škodil, ale nechcete jej od sebe úplně odříznout. Souvisí také s domovem a majetkovými otázkami.
Hnědé kameny: tygří oko, zkamenělé dřevo, pouštní růže, páskový achát, ryolit, fosílie, záhněda

Růžová
Je barvou romantické lásky a vládne pátku. Je spojena s romantikou, dobrou vůlí, partnerstvím, starostlivostí, péčí, emočním zdravím a pozitivními věcmi. Znamená laskavost, rodinu, usmíření a obnovenou víru.
Růžové kameny: růženín, růžový turmalín, korál, kunzit, rodonit, rodochrozit, manganokalcit

Bílá
Je barva, která představuje na jedné straně nedostatek barev, na druhé straně propojení všech barev. Bílá se dá použít jako náhrada jakékoliv barvy. Je symbolem dětství, mateřství a čisté lásky, je to barva dětství, nevinnosti, pokoje a míru, upřímnosti, pravdy a vyššího já. Bílá urychluje tok životní síly, je vhodná k novým začátkům, pro inspiraci, léčí tělo, mysl i ducha, zbavuje bolesti, depresí a netečnosti.
Bílé kameny: křemeny, křišťál, sádrovec, diamant, měsíční kámen, selenit, bílý opál, magnezit, perla, perleť

Červená
Je barva vášně a lásky, je spojena s ohněm, rychlostí, elánem a také životní silou. Evokuje hněv, odvahu, ambice, touhu, vášeň a lásku. Zvyšuje moc, odhodlání a fyzickou energii.
Červené kameny: rubín, granát, korál, červený jaspis

Žlutá
Je barvou Slunce, je spojena s intelektem a myslí, učením, inteligencí a pamětí. Evokuje přesvědčivost a důvěru a podněcuje představivost. Je dobrá pro změnu práce, stěhování a cestování, ale používá se i pro překonání finančních problémů.
Žluté kameny: citrín, žlutý jaspis, žlutý kalcit

Zlatá
Je barvou Slunce a Neděle, představuje bohatství a výhru.

Stříbrná
Je barvou Měsíce a Pondělí a souvisí s intuicí a okultními schopnostmi. Zvyšuje věštecké schopnosti, schopnost meditovat, ideálním pomocníkem je stříbrný šperk s měsíčním kamenem.

Zelená
Je barvou Země, harmonie, plodnosti a prosperity. Je spojována se štěstím. Posiluje lásku a empatii.
Zelené kameny: malachit, aventurin, smaragd, nefrit, olivín, serpentinit, zelený turmalín, zelený fluorit, vltavín, amazonit, jadeit, chryzopras

Černá
Je ochrannou barvou a je spojena s odstraňováním, vším obtížným, temným a nebezpečným. Vládne Sobotě a planetě Saturn, což je ochránce domova. Je také barvou regenerace a představuje nové začátky, které přijdou po nevyhnutelných koncích
Černé kameny: obsidián, gagát, onyx, tektit

Šedá
Je velmi užitečná barva, činí nás nenápadnými v nebezpečných nebo konfliktních situacích, neutralizuje negativní emoce a pocity, napomáhá kompromisům a přizpůsobivosti a také napomáhá udržet tajemství.
Šedé kameny: hematit, meteorit, magnetit, mramor

Další články k tématu Magie - tipy a návody

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.